Soustředění s německým orchestrem

V novinovém článku, který vyšel v MF DNES, jste se mohli dočíst, že se Junior orchestr zapojil do projektu, který spojil Juniory s německým orchestrem z Bad Bernecku. Jeden víkend jsme tedy strávili ve společnosti německých kolegů a nacvičovali společný repertoár, který jste mohli slyšet 26.4. v KD Peklo v Plzni v 17:00. 

Nahlédneme trochu pod pokličku našeho snažení:
V pátek odpoledne jsme nastoupili do autobusu a vyrazili do malého německého městečka Pottenstein, tam se totiž naše soustředění konalo. Trochu nás vyplašila cesta z městečka na kopec, kde jsme byli ubytovaní, protože se hodně klikatila, náš autobus byl patnáct metrů dlouhý a s ostrými zatáčkami a úzkou silnicí se musel prát. Vše ale zachránil šikovný řidič, který si po každé zvládnuté zatáčce vysloužil bouřlivý potlesk. 
   

Ubytování bylo zařízeno ve velkém areálu, který obyčejně slouží jako škola v přírodě, konají se zde různá soustředění, team buildingy atd. 

  
Byli jsme tedy odvezeni do krásné přírody, kde jsme trávili společné chvíle s německými muzikanty.  
Abychom se lépe seznámili, organizátoři měli pro hudebníky připravené různé hry, ve kterých se všichni přiučili němčině i češtině. 

  

Dokonce zbylo i trochu času, že se někteří vydali na krátký výlet po okolí, kde stála rozhledna, odkud byl krásný výhled. 

  
Většinou se ale hrálo a hrálo, až nátisky pěkně bolely a den se změnil v noc.  

   
 
V neděli se všichni loučili jako kamarádi, vyměňovali kontakty a tešili se, až si spolu 26.4. opět zahrají. 
   
 Další informace na http://www.kulturjam.eu/de/.