Novoroční koncert 2016 a křest nového CD

22. ledna Junior orchestr uspořádal tradiční Novoroční koncert, i když zas tak tradiční nebyl. Nově jsme ho doprovodili projekcí, oživili převleky a nechyběly ani rekvizity. Nejdůležitější částí koncertu byl ale křest nového CD, jehož kmotry se stal místostarosta ÚMO 4 pan Zdeněk Mádr, bývalá ředitelka ZUŠ Bedřicha Smetany Zuzana Durasová a zakladatel orchestru a dlouholetý dirigent pan Milan Bačík. Celý kinosál v Internátech ve Skvrňanech byl zaplněn do posledního místa a na konci jsme si vysloužili potlesk ve stoje 🙂

IMG_8266

IMG_8270Při Mission Impossible Theme se nad orchestrem vznášel Tom Cruise 🙂

IMG_8294Perfektní sólo na trubku a v převleku za Mexičana zahrál ve skladbě Tequila Jan Valeš.

IMG_8295

IMG_8311Křest CD.

IMG_8342

P1000490Naše čtyři CD.

Náročný 25. březen

25. března nás čekal náročný den. Hned ráno jsme se sešli na 7. ZŠ – jedné z plzeňských základních škol, abychom předvedli své umění malým dětem i dospívajícím žákům. Celá škola tak mohla ve své velké tělocvičně slyšet filmovou a populární hudbu. Koncertem prováděl Jan Šlégr, který nezapomněl děti seznámit s hudebními nástroji, na něž orchestr hraje, společně si řekli, že existuje několik druhů potlesků, a nechyběla ani soutěž o ceny, kdy žáci mohli vyhrát například CD ZUŠ B. Smetany nebo přímo CD orchestru.

První koncert byl přizpůsoben dětem z prvního stupně a i druhostupňoví žáci, kterým byl věnován koncert druhý, si přišli na své.

Po ukončení výchovných koncertů Junioři sbalili orchestr, odstěhovali nástroje do přistaveného auta a vyrazili na oběd, aby se po několika hodinách znovu sešli v Měšťanské besedě. Zde v 18:00 vypukl tradiční Slavnostní koncert ZUŠ B. Smetany, kde orchestr nemohl chybět.

  
 Výchovný koncert na 7. ZŠ v Plzni.

  Hádanky a hra o ceny.

   
 

  Slavnostní koncert školy.

   
    

 

Novoroční koncert očima hráčky

Dne 23.1 2015 se jako každý rok uskutečnil Novoroční koncert Junior orchestru. Potom, co se sál naplnil a orchestr byl připravený, vše mohlo začít. Za potlesku jsme vyšli na podium a usadili se na svá místa. Ten, kdo byl z vystoupení nervózní, snad může říct, že po první skladbě z něj tréma spadla. Měnili jsme styly skladeb z filmových melodií po trochu vážnější hudbu a nedá se říct, co bylo lepší. Snad každý našel skladbu dle svého vkusu. Po každé skladbě zazněl mohutný potlesk a nakonec si diváci vysloužili ještě tři přídavky. Po koncertu jsme byli unavení, ale šťastní za to, že se nám po všech obavách přece jen koncert povedl. Nové síly jsme po vystoupení doplnili na rautu a postupně jsme odcházeli domů.

Anežka Hartlová

Za sebe mohu jen dodat, že snad dál kráčíme cestou, na kterou nás nasměroval zakladatel a bývalý dirigent Milan Bačík, který ani tentokrát nechyběl mezi diváky.

IMG_0270.JPG
Před koncertem.

IMG_0271.JPG
Naše vystoupení si nenechalo ujít mnoho diváků, dorazili i někteří bývalí členové.

IMG_0293.JPG

IMG_0294.JPG

IMG_0295.JPG
Nechyběl ani pan Bačík, kterého pozvali na pódium, aby mohl všechny pozdravit a zavzpomínat.

IMG_0296.JPG
Pro hráče bylo přichystané občerstvení jako odměna za pěkný výkon.

Nyní se můžete těšit na další koncerty a hlavně na nové CD, jež pro vás v nadcházejícím pololetí natočíme.

Oslavy vzniku republiky

Jako už po několikáté jste nás mohli zaslechnout 28.10., když jste procházeli kolem Branky v Plzni. Náš repertoár totiž zastavoval mnohé kolemjdoucí, protože zazněly melodie E. Morricone, hudba z filmu Piráti z Karibiku, swing, taneční hudba atd. Na své si přišli i milovníci tradiční české dechovky, kterou jim nabídl orchestr ZUŠ Chválenická vystupující před námi.
Jako každý rok jsme tak oslavili vznik naší republiky.

Program Oslav k dispozici zde.

IMG_2969.JPG

IMG_2962.JPG

IMG_2972.JPG

IMG_2961.JPG

Výstava českých a bavorských zahrádkářů v Plzeňském kraji

4. a 5. října se do Plzně do KD v Šeříkové ulici sjeli čeští a bavorští pěstitelé, aby se zúčastnili již třetího ročníku prodejní výstavy zahrádkářů probíhající pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse. Nechyběla prezentace zahradní techniky, soutěž o nejkrásnější jablko a hrušku či farmářská naučná stezka pro děti.

V doprovodném programu návštěvníci mohli slyšet třeba Malou lidovou dudáckou muziku ze západních Čech a samozřejmě Junior orchestr. Celým víkendem provázel Ivan Vodochodský.

IMG_2574.PNG

IMG_2775.JPG

IMG_2769.JPG

IMG_2773.JPG

IMG_2770.JPG

Ocenění hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem

V pátek 26.9.2014 ve 13 hodin na Krajském úřadu v Plzni ocenil hejtman Václav Šlajs nejlepší žáky a pedagogy ZUŠ Plzeňského kraje. Z naší ZUŠ B. Smetany byl oceněn Junior orchestr. Diplom pro svého dirigenta Jana Bodnára převzal z rukou hejtmana Jan Šlégr a ocenění orchestru převzali Václav Šojsl a Tereza Pulcová.

IMG_0668.JPG

IMG_2577.JPG

ITEP 2014

V pátek 26. září jste nás mohli slyšet na desátém ročníku Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu, který se tradičně konal v prostorách sportovní haly Lokomotiva v Plzni na Slovanech. Sešlo se zde víc než sto vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Nechyběli zástupci Zoo Plzeň, Techmanie, měst ČR i Bavorska, byly k ochutnání i koupi regionální potraviny, řemeslné výrobky atd.

Veletrhu, který každoročně navštíví mnoho návštěníků, nechyběl ani doprovodný hudební program. Vystoupil zde Velký dechový orchestr ZUŠ Chválenická, orchestr ze ZUŠ Plasy, lidový soubor MLS a samozřejmě i Junior orchestr.

IMG_2465.JPG

IMG_2476.JPG

IMG_2469.JPG

IMG_2474.JPG

IMG_2482.JPG

IMG_2484.JPG

IMG_2486.JPG

IMG_2490.JPG

IMG_2491.JPG

IMG_2492.JPG

IMG_2495.JPG

Slavnostní otevření Nového divadla

Včera jsme se ve čtvrt na čtyři odpoledne sešli spolu s dalšími hudebníky, knihovníky, herci, zpěváky … abychom se zapojili do průvodu “Vendelín”, který zahájil kulturní sezonu v Plzni. Vyvrcholením celé akce bylo slavnostní otevření Nového divadla.
Průvod čítající na 500 lidí vyšel z Křižíkových sadů a zaujal stovky kolemjdoucích. Na chodnících lidé vytvořili špalír a se zájmem pozorovali žongléry, tanečníky, baletky, členy folklórních souborů v krojích i artisty na chůdách. Do kroku vyhrával Junior orchestr, vojenská dechovka i soubor Mladina.*

Na stánkách plzen.cz si můžete prohlédnout fotky mnoha účastníků včetně Junior orchestru (http://plzen.cz/pruvod-vendelin-2-19271/).

A ještě něco málo z našich fotek:

IMG_2406.JPG

IMG_2405.JPG

IMG_2443.JPG

IMG_0650.JPG

IMG_2438.JPG

IMG_2420.JPG

IMG_2461.JPG

IMG_0649.JPG

IMG_2478.JPG

IMG_2479.JPG

*Zdroj: http://plzen.idnes.cz/otevreni-nove-divadlo-plzen-pruvod-vendelin-f3e-/plzen-zpravy.aspx?c=A140902_114027_plzen-zpravy_pp#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=kultura&utm_content=ma